Avaliku Sõna Nõukogu
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Sellest, miks Hillar Kohvi kirju Pärnu Postimees ei avalda

 
Uus teema   Vasta teemale    Avaliku Sõna Nõukogu -> Analüütilisi vaatlusi
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Hillar Kohv



Liitunud: 21 Veeb 2007
Postitusi: 1
Asukoht: Viinahaua

PostitusPostitatud: 21. Veebruar 2007 21:40    Teema: Sellest, miks Hillar Kohvi kirju Pärnu Postimees ei avalda Vasta viitega

Alljärgnev saabus Avaliku Sõna Nõukogule käsitsi kirjutatuna, millele on lisatud taotlus: "Avaliku Sõna Nõukogu" kaudu ajalehele Pärnu Postimees avaldamiseks". Stiil muutmata. – Administraator
-----------

Teatavasti eelmisel aastal täitus mul 20. aasta kuulsusrikka kirjasaatja huviala algusest ning kirjasaatjaks hakkasin "Pärnu Kommunistile", nüüdsele "Pärnu Postimehele". Kuni 1999. aastani avaldati mu kirju PPM-s arvamusküljel kenasti ja pidevalt ning seda kuni autorilepingu sõlmimiseni 4.2.99.a. Kuna siis asus "Pärnu Postimehes" arvamustoimetaja kohale Kalev Vilgats, kes teatas mulle otse, et minu kirju tema ei avalda, olgu nende sisu siis milline tahes. Milleks siis "Pärnu Postimees" minu kui kirjasaatjast kaasautoriga üldse autorilepingu sõlmis (tellijaks levijuht Helle Eimre), kui diktaator (piiramatu võimuga valitseja) Kalev Vilgats võttis ainuisikuliselt vastu tol ajal otsuse, et ta minu kirju (põhjuseta) ei avalda?

Ametlikult pole mulle autorilepingu lõpetamisest ega ka kirjade avaldamisest keeldumisest või loobumisest teatatud koos põhjendusega. Endine PPM ajakirjanik ja praegune Kanal 2 reporter ja krimisaate juht teatas mulle eraviisilisel kohtumisel, et Kalev Vilgats öelnud talle, et Hillar Kohvi kirju avaldab ta ainult üle oma (s.t Vilgatsi) laiba.

Alates kevadest 2005 loodi PPM laupäevalehes "Toimetamata külg", et kõik kirjutada soovijad saaksid sel leheküljel sõna võtta ja kirjutada millest iganes, kui vaid autori nimi lool all on. Lehekülje toimetajaks sai Andris Tammela, kellega minu koostöö sujus kenasti ning ta tegi mulle ka oma rubriigi suisa (pilt loo juures!). See kaas- või koostöö värk kestis kenasti kuni 2006. aasta septembrikuuni, mil PPMs vahetus peatoimetaja ning Margus Metsa asemel hakkas uueks peatoimetajaks Hannes Kuusma, kes keelas ära ehk võttis vastu otsuse, et Hillar Kohvi kirju enam "Pärnu Postimehes" ei avaldata.

13.10.2006 kohtusin toimetuses Hannes Kuusmaga isiklikult ning ta teatas mulle otse, et tõesti selline otsus sai tehtud ning see nii ka jääb. Põhjuseks toodi ära minu ja Arnold Oksmaa pulmaroll Onu Bella alias Igor Maasiku lavashows, mis leidis aset 2. sept 2006 Türi-Veskisillal "Kuma" raadio sünipäevakavas. Põhjus on minu arvates täiesti naeruväärne ja ebanormaalne.

Viimati oli avaldatud minu kiri rubriigina PPM "Toimetamata küljel" 9. sept 2006 peakirjaga "Hillar Kohv kui Tori Nokia" ning pealkiri loole sai pandud Onu Bella öeldu põhjal.

Kõiki teisi autoreid on PPM "Toimetamata küljel" avaldanud pidevalt (nagu mind enne Hannes Kuusma poolt loodud diktatuuri), kuid minu kirju enam mitte ning paljud minu fännid (kellele minu lustaka sisuga lood lugeda meeldisid) ei suuda uskuda, et "Pärnu Postimees" sellise otsuse langetas ühe naljakasisulise lavashow' tõttu.

Tahaks loota, et see lugu "Pärnu Postimehes" avaldatakse ning eks lugeja siis otsustagu, kas minuga toimiti õigesti või valesti, ning ühtlasi saavad lugejad teada nüüd sedagi, miks minu kirju enam "Pärnu Postimehest" lugeda ei ole. Kas sellist poliitikat tegev "Pärnu Postimees" on tellimist ja lugemist väärt?!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Vastutav sekretär



Liitunud: 14 Dets 2006
Postitusi: 12

PostitusPostitatud: 21. Veebruar 2007 21:44    Teema: RE: Vasta viitega

Avaliku Sõna Nõukogu leidis, et Pärnu Postimees ei ole rikkunud head ajakirjandustava.
Loe lahendit.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Avaliku Sõna Nõukogu -> Analüütilisi vaatlusi Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Tõlkinud: